Pierwsza faza inwestycji już ruszyła i zostanie ukończona we wrześniu – przewiduje realizację w formule spekulacyjnej hali o powierzchni 27 500 m kw. Całkowita powierzchnia parku wyniesie 87 500 m kw.
Panattoni Park Będzin jest odpowiedzią na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie przemysłowe w regionie. Pierwszy etap inwestycji powstaje z myślą o szerokim zakresie procesów – od logistyki, przez lekką produkcję, po e-commerce. Halę zaprojektowano pod kątem ewentualnej funkcji cross-docka, co czyni ją atrakcyjną dla różnorodnych działań biznesowych.
– Decyzja o budowie w Będzinie była podyktowana sukcesem naszych inwestycji w sąsiednich Czeladzi i Sosnowcu. Świadczy to o dużym potencjale rynku w tym rejonie i naszym zaangażowaniu w jego dalszy rozwój – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.
Deweloper zrealizował już liczne obiekty przemysłowe w Gliwicach, Sosnowcu, Katowicach, Mysłowicach, Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej czy Czeladzi, dostarczając w województwie śląskim ponad 2,6 mln m kw. powierzchni. Obecnie w budowie pozostaje kolejne 207 tys. m kw.
Dogodna lokalizacja
– Inwestorzy cenią województwo śląskie za dostęp do wykwalifikowanej kadry i rozbudowaną infrastrukturę transportową, która łączy region z kluczowymi ośrodkami w kraju oraz Europie Środkowej. Atutami są również dynamiczny rozwój społeczny i baza badawczo-rozwojowa, z licznymi uczelniami wyższymi i instytucjami badawczymi, co sprzyja innowacjom i rozwojowi nowych technologii. To tutaj powstają projekty kształtujące przyszłość branż takich jak e-commerce, automotive czy IT, przyciągając talenty z całego kraju i z zagranicy. Te i wiele innych czynników sprawiają, że mamy do czynienia z regionem o unikalnych możliwościach inwestycyjnych, łączącym tradycję przemysłową z nowoczesnym podejściem do biznesu, innowacji oraz zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu nieustannie utrzymuje pozycję kluczowego hubu gospodarczego w Polsce i Europie – dodaje Marek Dobrzycki.
Panattoni Park Będzin przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Dachy hal zostaną wzmocnione pod montaż instalacji fotowoltaicznych. Szeroki wachlarz rozwiązań proekologicznych przyczyni się do ograniczenie zużycia energii i wody, co w konsekwencji zmniejszy koszty operacyjne najemców. Deweloper zapewni również liczne udogodnienia dla pracowników, w tym nowoczesne przestrzenie biurowe, zielone strefy relaksu, infrastrukturę dla rowerzystów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zadba też o bioróżnorodność inwestycji.