Unity Group ogłasza zmianę nazwy na Univio. Ten krok to nie tylko nowa odsłona marki, ale również wyraz determinacji firmy w dążeniu do dalszego rozwoju na rynkach międzynarodowych oraz kolejny etap na drodze budowania pozycji europejskiego lidera w dziedzinie nowoczesnych technologii.
Zmiana nazwy na Univio jest strategicznym posunięciem, które wspiera długofalowy rozwój firmy na rynkach międzynarodowych i stanowi część procesu konsolidacji marek po ostatnich przejęciach. – Decyzja o zmianie nazwy jest ważnym elementem naszej strategii, mającym na celu nie tylko zabezpieczenie marki na rynkach zagranicznych, ale także przygotowanie spółki na kolejne kroki w obszarze M&A. Nowa nazwa to symbol nowej siły, odzwierciedlający nasze ambicje dynamicznego rozwoju firmy w najbliższych latach oraz otwarcia na nowe możliwości – mówi Grzegorz Kuczyński, jeden z założycieli i CEO Univio (wcześniej Unity Group).
Inwestycja w przyszłość i konsolidacja
Pod nową nazwą firma koncentruje się na pełnej integracji dołączonych w ostatnich latach spółek i zespołów, takich jak Global4Net i AllWins, co umożliwi jeszcze efektywniejsze wykorzystanie zasobów i synergii wewnątrz organizacji. Konsolidacja marek pod nowym brandem Univio to naturalny krok w procesie budowania spójnej struktury, która pozwoli firmie lepiej dostosować się do specyfiki perspektywicznych rynków, zabezpieczyć markę i zminimalizować potencjalne ryzyka dla dynamicznego rozwoju firmy. Univio zostało w tym roku laureatem prestiżowego konkursu Best Managed Companies organizowanego przez Deloitte, co potwierdza, że strategia przyjęta przez spółkę działa i daje znakomite perspektywy do dalszego wzrostu.
– Skupiamy się na rozwoju organicznym, który pozostaje priorytetem w strategii firmy. Obejmuje to zarówno doskonalenie istniejących kompetencji, jak i rozszerzenie portfolio usług, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Równocześnie firma chce nadal aktywnie działać w obszarze fuzji i przejęć, identyfikując i integrując wartościowe podmioty, które mogą wzmocnić jej pozycję na rynku. Połączenie rozwoju organicznego z inwestycjami kapitałowymi pozwoli Univio na skalowanie działalności, wprowadzanie innowacji oraz budowanie swojej pozycji jako lidera cyfrowej transformacji handlu na rynkach europejskich – podkreśla Marek Lose, jeden z założycieli Univio.
Dobre perspektywy: rozwój na rynkach zagranicznych i strategiczne partnerstwa
Zmiana nazwy na Univio jest istotnym krokiem w obszarze międzynarodowej ekspansji firmy, obecnie skupionym w szczególności na rynku DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), a w przyszłości obejmującym także inne regiony europejskie. – Univio to marka, która pozwoli nam na dynamiczny wzrost na rynkach zagranicznych, gdzie widzimy znaczne możliwości rozwoju. Nowa nazwa umożliwi nam stworzenie trwałej rozpoznawalności firmy poza Polską – będzie elementem wspierającym budowanie biznesu i współpracę z międzynarodowymi klientami oraz partnerami – podkreśla Dominik Janes, Managing Partner Univio, odpowiedzialny za rozwój zagraniczny.
Firma planuje nie tylko wzmocnić swoją pozycję na rynkach zagranicznych, ale również rozwijać strategiczne partnerstwa, które są kluczowe dla dalszego wzrostu. – Kładziemy duży nacisk na współpracę z wiodącymi partnerami technologicznymi i biznesowymi, co pozwoli nam jeszcze bardziej zintegrować naszą ofertę i dostarczać kompleksowe rozwiązania dla klientów w Europie. Obecnie pracujemy już nad ciekawymi projektami wspólnie z partnerami zagranicznymi i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania – dodaje Dominik Janes.
Partnerzy zarządzający Univio dostrzegają ogromny potencjał w działaniach zagranicznych i są przekonani, że rynek znacząco przyspieszy w przyszłym roku. W związku z tym, już teraz podejmowane są kroki, aby przygotować się na te zmiany i zabezpieczyć markę. Dlatego podjęto decyzję o konsolidacji brandów oraz zastrzeżeniu nowej nazwy firmy na rynku europejskim. Dzięki temu organizacja jest w pełni przygotowywana do dalszej dynamicznej ekspansji.
Nowa nazwa, te same wartości
Univio to firma z nowoczesnym podejściem do biznesu, zaangażowana w innowacje oraz koncentrująca się na dostarczaniu najwyższej jakości usług. – Nowa nazwa symbolizuje nasze nieustanne dążenie do wdrażania najnowszych technologii oraz adaptacji do zmieniających się potrzeb rynku. Chcemy, aby Univio kojarzyło się z innowacyjnymi rozwiązaniami i przyszłością branży IT – mówi Grzegorz Rudno-Rudziński, jeden z założycieli Univio.
Zmiana ta nie oznacza jednak rezygnacji z dotychczasowych wartości. Wręcz przeciwnie, nowa nazwa podkreśla aspiracje firmy, by nadal rozwijać się jako lider w dziedzinie transformacji cyfrowej i dostarczać klientom rozwiązania, które wspierają ich w osiąganiu sukcesów. Poza podstawową działalnością w obszarze e-commerce, fundamentem jest tu rozwój w strategicznych obszarach, takich jak konsulting oraz sztuczna inteligencja (AI).
Univio pozostaje wierne swoim fundamentalnym wartościom, które zawsze stawiały na pierwszym miejscu rozwój, zaangażowanie i współpracę. Nowa nazwa to nie tylko odświeżenie wizerunku, ale również impuls do wzmocnienia kultury organizacyjnej, która opiera się na zaufaniu i dążeniu do wspólnych celów.
Firma chce nadal rozwijać się w oparciu o praktyki progresywne. Jako organizacja, Univio stawia na autonomię zespołów, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w decentralizacji decyzji, elastycznych strukturach oraz podejściu “Team-of-Teams”, które sprzyja innowacjom i szybkiemu dostosowaniu się do zmian rynkowych.
Dla pracowników Univio zmiana nazwy to również ważny moment, który ma wspierać dalszy wzrost organizacji. – Naszym priorytetem jest tworzenie środowiska, w którym każdy pracownik może się rozwijać i wnosić wkład w innowacyjne projekty. Nowa tożsamość marki daje nam wszystkim nowe możliwości i motywuje do dalszego wspólnego budowania przyszłości firmy – podkreśla Grzegorz Kuczyński.
Univo zamierza zatem kontynuować swoje zobowiązanie by budować postępową kulturę organizacji progresywnej i dostarczać kompleksowe, nowoczesne usługi, odpowiadając na rosnące potrzeby rynkowe oraz umożliwiając klientom skuteczne konkurowanie w dynamicznie zmieniającym się środowisku cyfrowym.