Panattoni zakończył budowę siódmego etapu projektu BTS dla K-FLEX w Uniejowie. Kampus globalnego lidera w produkcji elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych powiększył się tym samym o kolejne 20 000 m kw., osiągając powierzchnię 120 000 m kw.
– Zamknięcie siódmego etapu tego projektu to wyjątkowy moment, który podkreśla naszą zdolność do realizacji strategicznych, wieloetapowych inwestycji. Współpraca z K-FLEX jest niezwykle owocna – jesteśmy dumni, że możemy od lat wspólnie tworzyć tę imponującą przestrzeń przemysłową. Bilans wspólnych działań Panattoni BTS i K-FLEX to już 120 000 m kw. powierzchni szytej na miarę klienta, 7 budynków, rozwój produkcji i logistyki, a przede wszystkim ponadprzeciętny poziom zaufania i wzajemnego zrozumienia, który pozwala realizować najbardziej ambitne projekty – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.
Wielofunkcyjny kompleks
Kompleks w Uniejowie to serce globalnej działalności K-FLEX i kluczowy punkt dystrybucyjny, z którego obsługiwani są klienci firmy na całym świecie. Najnowsza realizacja jest odpowiedzią na rosnącą produkcję K-FLEX, m.in. izolacji kauczukowych, polietylenowych oraz taśm aluminiowych, a także planów ekspansji na rynek ogrzewania podłogowego. Firma sukcesywnie zwiększa swoje moce produkcyjne oraz powierzchnię magazynową.
Kompleks K-FLEX w Uniejowie obejmuje nowoczesne hale magazynowe i produkcyjne, zaprojektowane z myślą o spełnieniu najwyższych standardów jakości i zrównoważonego rozwoju. Najnowszy budynek przejdzie certyfikację środowiskową na poziomie BREEAM Excellent. Dach budynku został przystosowany do montażu instalacji fotowoltaicznej a hala wyposażona jest w dodatkową infrastrukturę LNG, co dodatkowo pozwoli na optymalizację kosztów energii.
Bliska współpraca
W pobliżu budynku biurowo-socjalnego powstały dodatkowe tereny zielone. Wykonano też zatoczkę autobusową, która umożliwi uruchomienie transportu dla pracowników.
Kampus K-FLEX w Uniejowie to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale również realne wsparcie dla lokalnych dostawców i społeczności. Pracę znalazło tu już ponad 1200 osób. – Cały projekt jest doskonałym przykładem, jak dzięki bliskiej współpracy z klientem można realizować inwestycje na dużą skalę, które odpowiadają na konkretne potrzeby biznesowe i przyczyniają się do rozwoju regionalnego – dodaje Marek Foryński.